Cansız Manken

Cansız Manken

Cansız Manken

Mağaza deyince birçoğumuzun aklına şık ve gösterişli vitrin tasarımları gelir. Çünkü mağazayı dikkat çekici hale getirecek olan şey vitrinleridir. Bu vitrinler içerisinde cansız manken denilen ürünler bulunur. Cansız mankenler insan anatomisine uygun gerçekçi olarak seçilmelidir. Yani insana benzerlik oranının yüksek olması gerekir. Cansız mankenler üzerinde bulunan giyim kombinleri gelen müşterilerin ilgisi çekerek onların mağaza içerisine girmesine ve alışveriş yapmalarına sebep olmaktadır. Bu durum mağaza sahiplerinin vitrinlerine ve ürünlerine daha fazla önem vermelerine ve gelişen rekabet ortamında rakiplerine fark atmalarına olanak tanır. Cansız manken üzerine giydirilen giysiler kadar aksesuarları da çok önemlidir. Cansız mankenler dışarıdan bakan müşterilerin ilgisini çekmeli ve onlarda merak duygusu uyandırmalıdır.

Cansız Manken
Cansız Manken

Vitrin Tasarımının İnce Ayrıntıları

Vitrin hazırlamak çok kolay gibi gözükse de aslında zor ve detaylı bir iştir. Bünyesinde birçok püf noktayı barındırır. Artık vitrin tasarımları giderek önem kazanmaya başlamıştır. Vitrinlerin büyük olması mağaza sahipleri için olumlu bir avantajdır. Çünkü bu alana birden fazla cansız manken konulabilir. Böylece sergilenmek istenen önemli ürünler gösterilmiş ve çeşitli kombinler hazırlanmış olur. Bazen de vitrin alanları dar olmaktadır. Böyle durumlarda alanı en verimli şekilde kullanmak için cansız mankenlerin arkasında bulunan alana ayna konularak alanın görüş açısı genişletilir. Vitrinler hazırlanırken dikkat edilmesi gereken bir husus da ışıklandırmadır. Cansız manken üzerine verilen ışık mankeni en iyi şekilde ifade etmelidir.

Vitrinlerde Cansız Manken Kullanmanın Önemi

Mağazaların en dikkat çekici bölümü cansız mankenler ve vitrinlerdir. Bu birbirini tamamlayan kombinin iyi değerlendirilmesi gerekir. Cansız manken bir nevi mağazayı temsil eder. Ürünlerin özelliklerini ve kalitesini insanlar ilk önce mağaza vitrinlerinden anlamaya çalışırlar. Bu sebeple cansız mankenlerin iyi bir şekilde hazırlanması ve sunulması gerekir. Cansız manken üzerine giydirilen elbiseler birbirini tamamlamalı ve aksesuarlar yardımıyla şık giyimli bir insana benzetilmelidir. Bu durum mağazanın önemini arttırarak müşteri potansiyelini olumlu bir şekilde etkileyecektir. Gelen müşteriler yaptıkları alışverişler ile mağaza sahiplerine maddi kazançlar sağlamanın yanında mağazanın prestijinin artmasına ve adının duyulmasına da katkı sağlayacaklardır. Bu sebeple sizde firmamızdan her türlü cansız manken alarak vitrinlerinizle görsel bir şölen sunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Powered by